آقای محمدرضا دوست محمدی
آقای محمدرضا دوست محمدی

محمدرضا دوست محمدی

محمدرضا دوست‌محمدی متولد 1355 در قم است. وی تحصیلات خود را در مقاطع لیسانس ارتباط تصویری و فوق‌لیسانس انیمیشن از دانشکده هنرهای زیبا و دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه تهران به اتمام رساند.
دوست‌محمدی پس از اتمام تحصیلات به تدریس و آموزش گرافیک، تصویرسازی و کارتون در پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران پرداخت و هم‌اکنون نیز عضو هیئت علمی دانشگاه تهران است.
وی طی سال‌ها حضور در عرصه هنر و شرکت در نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های متعدد موفق به کسب جوایز و الواح تقدیری بسیاری شده است؛ از جمله رتبه نخست ششمین دوسالانه بین‌المللی کاریکاتور تهران.
محمدرضا دوست‌محمدی داوری بیش از ده جشنواره هنری ملی و بین‌المللی را عهده‌دار بوده و همگام با خلق آثار هنری در جایگاه‌های مدیر هنری و سردبیری نشریاتی از جمله مجله‌های «سروش جوان»، «همشهری جوان»، «جدید» و روزنامه «جام جم» همواره حضوری فعال داشته است.
آقای علی وزیریان
آقای علی وزیریان

علی وزیریان

علی وزیریان، متولد 1339در تهران است. وی فارغ‌التحصیل رشته نقاشی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران و دارای نشان درجه یک هنری معادل دکتری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
شرکت در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی؛ تدریس در دانشکده‌های هنری دانشگاه تهران، الزهرا و شاهد؛ مدیر هنری نشریات، فستیوال‌ها و نمایشگاه‌های تجسمی؛ انتشار اولین نشریه تخصصی در حوزه هنرهای تجسمی در ایران با عنوان «هنر معاصر»؛ مدیر و سردبیر کتاب تجسمی نگاره؛ بنیان‌گذاری اولین نمایشگاه بین‌‌المللی سالانه تایپوگرافی پوستر در جهان ـ اسماء‌الحسنی ـ و انتشار پنج جلد کتاب مستقل از مجموعه آثار او در حوزه گرافیک و به ویژه طراحی پوستر بخشی از کارنامه هنری علی وزیریان است.
وی طی سال‌های اخیر به طور جدّی فیلم‌سازی را نیز به فعالیت‌های هنری خود افزود و تا کنون علاوه بر حضور به عنوان داور بین‌المللی موفق به دریافت جوایز معتبر جهانی نیز شده است؛ از جمله جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره هیوستون آمریکا، جایزه ویژه گلوبال زوم جشنواره سیاتل، جایزه فیل نقره‌ای، دریافت دو پروانه زرین از فستیوال فیلم کودک و نوجوان و ... .
وزیریان جزو طراحان برگزیده بین‌المللی «اجی آی دیا» در سال 2010 ملبورن و تنها سخنران ایرانی مدعو در بیستمین سالگرد این رویداد هنری جهانی توسط بنیاد بین‌المللی دیزاین در استرالیا بوده است.
آقای کوروش پارسانژاد
آقای کوروش پارسانژاد

کوروش پارسانژاد

وی دانش‌آموخته‌ی گرافیک از دانشگاه هنر،دارای گواهینامه‌ی درجه‌ی یک هنری (دکتری) از شورای ارزشیابی هنرمندان کشور و عضو انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران، انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران و فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران است که فعالیت حرفه ای خود را از سال 1367 آغاز کرده است.
از گزیده سوابق حرفه ای پارسانژاد می توان به تدریس طراحی گرافیک در دانشگاه‌های هنری تهران، مدیریت مرکز تجربیات هنری و ایده های نو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مدیریت هنری و طراح گرافیک مجلات رشد معلم، رشد آموزش هنر، دو هفته نامه کمان، کیان، زنان، ادبیات داستانی، فصلنامه کانون زبان ایران‌، مدیریت هنری واحد گرافیک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مدیریت هنری دفترانتشارات و فناوری آموزشی سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش، مدیر یتهنری دفتر نشر فرهنگ اسلامی و دبیری و داوری جشنواره‌ها و مسابقات متعدد داخلی و بین‌المللی در زمینه‌ی طراحی گرافیک، عکاسی، تصویرسازی و مطبوعات اشاره کرد.
وی طی سال‌ها حضور در عرصه هنربا برگزاری نمایشگاه های انفرادی و شرکت در نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های متعدد ملی و بین المللی موفق به کسب جوایز و الواح تقدیری بسیاری شده است؛ که از جمله آنها می توان به جایزه‌ی اول طراحی جلد کتاب از دهمین جشنواره‌ی کتاب کودک و نوجوان 1381، جایزه‌ی اول بخش افق‌های جدید نمایشگاه کتاب بولونیا 1382 (2003) برای طراحی کتاب حکایت‌نامه، جایزه‌ی دوم اولین نمایشگاه و مسابقه طراحی روی جلد کتاب 1382 ، جایزه‌ی اول طراحی پوستر از دومین دوسالانه‌ی بین‌المللی پوستر جهان اسلام 1386، جایزه‌ی بزرگ «مداد پرنده» از پانزدهمین جشنواره‌ی کتاب کودک و نوجوان 1391 برای مجموعه آثار، برنده سرو نقره ای در بخش طراحی کامل کتاب برای طراحی مجموعه کتابهای اجمد رضا اجمدی1394، برگزیده نخستین سالانه طراحی کتاب ایران در بخش طراحی کلی کتاب نوجوان برای طراحی کتابهای احمد رضا احمدی 1394، برترین طراح گرافیک ادبیات کودک بین سالهای 1357 تا 1390 ازجشنواره کتاب های تصویری داستانی»، دانشگاه شیراز 1395، برنده نشان شیرازه به عنوان مدیرهنری برتر از دومین سالانه طراحی کتاب ایران 1395، برترین طراح گرافیک کتابهای بازنگاری شده بین سالهای 1357 تا 1390 از جشنواره کتاب‌های بازنگاری ، دانشگاه شیراز 1397، برترین طراح گرافیک «متن» در صفحه‌آرایی کتاب بزرگسال از سومین «دوسالانه هنر طراحی کتاب نشان شیرازه 1398» اشاره کرد.
آقای سید حمید شریفی آل هاشم
آقای سید حمید شریفی آل هاشم

سید حمید شریفی آل هاشم

متولد ۱۳۴۲ در تهران است. وی تحصیلات خود را در مقاطع لیسانس نقاشی و فوق‌لیسانس گرافیک از دانشگاه‌های تهران و تربیت مدرس به اتمام رساند.
شریفی پس از فارغ‌التحصیل شدن و همگام با خلق آثار هنری به تدریس در دانشگاه‌های تهران، الزهرا و شاهد پرداخت.
شریفی طی سال‌ها فعالیت هنری، عضویت در شوراهای برنامه‌ریزی کتاب‌های درسی، مشاور هنری فیلم‌های سینمایی و برنامه‌های تلویزیونی؛ مدیر مرکز گرافیک کانون پرورش فکری کودکان نوجوانان؛ مدیریت هنری گروه مجلات رشد وزارت آموزش و پرورش، مدیر هنری روزنامه «ایران»؛ عضویت در هیئت داوران و دبیری جشنواره‌ها و رویدادهای مختلف هنری همچون جشنواره‌های کتاب کودک و نوجوان، جشنواره تجسمی فجر، جشنواره هنرجوان، سوگواره هنر عاشورا و ... را در کارنامه دارد.
سیدحمید شریفی با حضوری فعال در نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی داخلی و خارجی و همچنین شرکت در رقابت‌های هنری ملی و بین‌المللی موفق به کسب جوایز و الواح تقدیری متعددی از جمله جایزه هنرمند برگزیده دوسالانه گرافیک ایران، جایزه بهترین طراحی تمبر سال ایران در سال 1371 و برگزیده رویداد بین‌المللی «فروپاشی کمونیسم» و دیپلم افتخار بهترین طراحی پوستر فیلم در جشنواره بین المللی فیلم فجر گردیده است.